Jak začít?
Jak začít?Protože se náš server výrazně liší od těch, které běžně znáte, připravili jsme takový malý návod, který budeme postupně rozšiřovat. Často kladené dotazy budou zodpovídány v rubrice FAQ.

Založení účtu

Po registraci získáte informace nutné pro připojení k serveru. Jedná se o balíček pro připojení a také kontrolní kód, který budete vyplňovate ve hře. Celý postup podrobně uvádíme níže. V případě problémů pište prosím do Diskusního fóra.

1. Nainstalujte libovolnou verzi Ultimy On-line z instalačního CD nebo ze souboru staženého z Internetu.

Pokud Ultimu nemáte nebo chcete vlastnit nejnovější verzi, můžete si ji zdarma a legálně stáhnout zde - EA Games (cca 680 MB). Jedná se 15ti denní zkušební verzi. Hru si také můžete zakoupit v příslušné prodejně. Na stejné stránce naleznete i kompletní herní manuál.

2. Následně se zaregistrujte, svou registraci aktivujte prostřednictvím e-mailu, který následně přijde do Vaší schránky a stáhněte si balíček pro připojení, který obsahuje soubor Login.cfg. Ten zkopírujte do adresáře s Ultimou a přepište jím ten původní (raději předtím proveďte jeho zálohu). Jedná se o textový soubor s odkazem na náš server. Zároveň si uschovejte kontrolní kód, který zanedlouho budete potřebovat.

Kopírování můžete vynechat pokud pro připojení k serveru používate program Razor. Ve třetím kroku pak nespouštíte Ultimu, ale přímo Razor, do kterého zapište údaje ze souboru Login.cfg. Pozor, Razor sám o sobě neprovede aktualizaci Ultimy, proto nejprve doporučujeme provést třetí krok a Razor spusti až následovně.

Volitelně můžete pomocí programu UO_RICE.exe odstranit kódování ze souborů client.exe a uotd.exe. V adresáři s hrou se pak vytvoří soubor No_Crypt_Client_2d.exe a případně také No_Crypt_Client_3d.exe (stará a nyní nepodporovaná verze 3D klienta), kterými můžete hru spouštět. Tyto změny však nejsou nutné!

3. Ultimu spusťte z nabídky start. Proběhne proces aktualizace na nejnovější verzi. Pokud skončí chybou, byla instalace Ultimy modifikována (většinou se jedná a přepsání souboru client.exe či změnu souborů s příponou MUL) a je nutné ji reinstalovat. V opačném případě se hra spustí.

4. Vyplňte vaše uživatelské jméno a heslo. Pokud u nás ještě nemáte účet, dojde k automatické registraci. Nikde jinde nemusíte nic jiného vyplňovat a heslo NIKOMU nesdělujte! Registrace na stránkách není nutná. V případě, že je již uživatelské jméno obsazené, zvolte jiné.

Z každé IP adresy lze vytvořit jen jeden účet. Pokud se připojujete v herně nebo jste za proxy serverem, může se stát, že server odmítne účet vytvořit. V takovém případě napište jednomu z administrátorů mail podle vzoru v Diskusním fóru. Účet Vám bude zřízen manuálně.

K bodu 3. existuje i několik alternativ. První z nich je použití programu Razor. Jedná se o klon známého UO Assistu, který dokáže kódování automaticky odstranit při každém spuštění a nezasahuje do žádných souborů ani nic nevytváří. Druhou možností je použití programu ConnectUO Desktop. Je také zdarma a dokáže uchovávat záznamy o více serverech s rozdílným nastavením. I on má položku pro odstranění kódování. Razor vyžaduje ke svému spuštění MS Framework.NET, který je zdarma dostupný např. ze stránek Microsoftu (verze 1.1 a 2.0) popř. přes www.windowsupdate.com.

5. Vyberte jediný možný server s názvem U. Land a založte si novou postavu. Do formuláře, který se záhy objeví, zapište kontrolní kód. Vítejte ve světě Undiscovered Land.

Doufáme, že Vás hra na našem serveru bude bavit!

Založení postavy

Na výběr máte z několika charakterů – mág, bojovník, obchodník, paladin a nekormant (pouze s datadiskem Age of Shadows), samuraj a ninja (datadisk Samurai Empire) a dvou druhů postav, z člověka (všechny datadisky) a elfa (datadisk Mondain´s Legacy). Postavy jsou již vytvořené a mají záruku vyváženosti. Stačí u nich vyplnit pouze jméno. To však musí být v souladu s fantasy, jak je napsáno v Pravidlech, která si ještě před začátkem hry důkladně prostudujte. Samozřejmě si můžete vytvořit i vlastní postavu. Tuto možnost ale začátečníkům nedoporučujeme. Nakonec se ocitnete v některém z měst a vaše dobrodružství začíná.

Hráčské příkazy

Příkazy se píší stejně jako text a jsou zpracovány pouze tehdy, je-li před nimi tečka (".").
Pro úplný výpis všech hráčských příkazů slouží příkaz .help

Pro in-game komunikaci s ostatními hráči slouží příkaz .c. Jedna se o mocný nástroj, psát se dá i v rámci gildy (.guild, .g), frakce (.faction, .f) nebo posílat soukromé zprávy (.pm). Můžete si přidat jiné hráče do ingnore listu nebo zůstat v neviditelném módu, tato nastavení můžete měnit pomocí příkazu .chatoptions (.co).
.c
.g
.f
.pm
.co

Pro změnu hesla slouží příkaz .password. Zadává se ve formátu .password noveheslo znovunoveheslo. Pokud měníte heslo z jiné IP adresy, než ze které jste založili herní účet, budete muset požádat o asistenci administrátora serveru. Nesdělujte mu však své heslo!
.password

Příkaz .challenge slouží k okamžitému vyvolání PvP souboje v aréně. 1vs1 nebo 2vs2. Mohou ho běžně používat hráči. Po skončení souboje jsou přeneseni zpět na původní místo.
.challenge

Vyjádření pocitů a emocí usnadní následující příkaz.
.emote (.e)

Na tyto stránky se pohodlně dostanete díky příkazu site, který otevře okno prohlížeče
.site

Přímo ze hry lze pohodlně zjistit, kteří hráči jsou připojeni.
.serverstatus (.sstat)

Dalším způsobem, jak se dozvědět novinky na serveru je příkaz motd. Píše se bez počáteční tečky.
motd

V herním světe můžete potkat hlásného. Ten jednou za čas rozhlašuje do okolí aktuální zprávy. Pokud nechcete čekat, můžete se ho zeptat ihned příkazem news. Píše se bez počáteční tečky.
news

Status serveru

Status stránek naleznete na http://www2.undiscoveredland.cz. Na tomto místě se také můžete dozvědět statistiku přístupů za několik posledních hodin, dovednosti ostatních postav, ale i zcela základní informace a to jak v textové, tak i grafické podobě.

Další informace

V současné době sepisujeme změny oproti jiným serverům. Zveřejněny budou zde a informovat Vás budeme prostřednictvím Novinek.

Copyright (c) 2002-2007 Undiscovered Land, Všechna práva vyhrazena.